S.S.S.

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Güsa İskele müşterilerine mühendislik ve teknik destek hizmeti sunuyor mu?

  Güsa İskele olarak saha ve mühendislik tecrübeleriyle hizmet verdiği tüm sektörlerdeki müşterilerine Türkiye’de gerek saha keşifleriyle, gerekse projelendirme ve tasarım hizmetlerini müşterilerine eksiksiz ve sürekli olarak sunmaktayız. Ayrıca satın alınan ya da kendisinden direkt olarak kiralanan ürünleriyle ilgili teknik desteği ve eğitim hizmetlerini müşterilerimizin şantiyelerinde sağlamaktayız. Detaylı bilgiyi hizmetlerimiz sayfamızdan öğrenebilir, iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 • Bir çok rakip ürün, yerli ya da yabanci olsun piyasada bulunuyor. Öyleyse, neden Güsa İskele?

  Güsa İskele olarak ürünlerini kullanmakta olduğumuz Plettac Assco 45 yılı aşkın bir süredir sadece Almanya’daki tesislerinde üretim yapıyor. Hiçbir ürününü Çin menşeili mamul ya da yarı mamul ile karıştırmıyor. Üretim hakkındaki çalışanlardan, kullanılan ürünlerin, alet, ekipman ve makinaların tamamı uluslararası sertifikalı. Bununla birlikte Plettac Assco üstün kalite kontrol prensibiyle ürettiği tüm parçaları aynı üretim kalitesiyle nihai müşterilerine ulaştırmayı birincil önceliği kabul ediyor. Ayrıca iskele üretimine uygun optimal dayanımda özel alaşımlı hassas çelik malzemeler kullanır. Tüm malzemelerini 60-80µm kalınlıkta sıcak tip daldırma galvanizle kaplar ve belirtilen galvaniz kalınlığını tüm çelik üretim malzemelerinde garanti eder. Tabiki üretimde yüksek değer ve kalitenin ispatı ISO 9001-2008 toplam kalite sertifikası ve uluslararası EN 12810 ve EN 12811 sertifikaları ile Türkiye’de TS EN 12810 ve TS EN 12811 sertifikalarına sahip. Plettac-Assco’ya sahip olduğu üretim kalitesi ve uluslararası sertifikalarıyla dünya üzerinde 5 kıtadaki tüm iskele kullanım ihtiyacı olan tesislerin kapıları ardına kadar açıktır. Yüksek değerli, uzun ömürlü Plettac Assco ürünleri yürüyen maliyetleriyle hesaplandığında kullanıldığı süre boyunca en düşük maliyeti müşterilerine en yüksek kaliteyle sunan tek ürün olma özelliğiyle tercih edilmektedir.

 • Güsa İskele komplike ve sıradışı projeler için ne kadar uygun?

  Güsa İskele ürün yelpazesindeki ürünler endüstriden, inşaat sektörüne, mobil iskele çalışmalarından, koruma sistemlerine kadar ihtiyaç duyulan standart ya da sıradışı tüm uygulamalar için uygundur. Bu kapsamda;

  Flanşlı tip ürünlerle tüm endüstrüyel tesisler için etkili, hızlı ve ekonomik çözümler (kimya fabrikaları, enerji santralleri, rafineriler, limanlar, gemicilik, havacılık sanayi, stadyum, otoban köprü çalışmaları,
  H tipi ürünlerle tüm düz cephe, karmaşık, girintili ve çıkıntılı cephelerde, yeni yaklaşım mimarı projeler, otel, AVM, rezidans, stadyum vb. tüm işlerde güvenli, seri ve ekonomik çözümler,
  Mobil iskele ürünleriyle hızlı, güvenli iç ve dış cephe hafif işçilik işemleri için çözümler,

  Koruma sistemleriyle çatı vb. üstü kapalı alanların iskele sistemleriyle kombine edilerek kullanım çözümleri sunar.

 • Plettac Assco iskele elemanlarına düşmeyi önleme amaçlı KKD (Kişisel Koruma Donanımları) bağlanabilir mi?

  Kesinlikle. Flanşlar, düğüm noktaları ve yanal elemanlara bu tip donanımları bağlayabilirsiniz. Bu amaçla donanımların bağlanabileceği ekipmanların taşıma kapasiteleri teknik dökümanlarımızda ayrıntılı olarak yer almaktadır. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 • Türkiye’de iskelelerle ilgili yasal mevzuatlar hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı / İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü web sitesi; Güvenli İskele Projesi bilgilendirme sitesi www.gip.gov.tr üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerimizi satın alan ya da kiralayan müşterilerimize verilen eğitimlerde de eğitmenlerimiz tarafından konuyla ilgili detaylı bilgi verilmekte, sorularınız eksiksiz olarak cevaplanmaktadır.

 • Güsa İskele ürün ve hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için ne yapmalıyım?

  Web sitemizdeki zengin içerik dışında daha detaylı bilgi ve teklif istekleriniz için web sitemizde bulunan iletişim menüsündeki bilgilerimizden herhangi biri vasıtasıyla bizlerle irtibata geçebilir ya da info@gusaiskele.com adresinden soru ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz.